местоположение
възнаграждение

Икономичен Ботев излъга ЦСКА 1948 с гол на Мараш накрая

29 Септември, 18:44     0

ЦСКА 1948 загуби от  Ботев (Пловдив) с 0:1 в двубоя помежду им от X кръг на Първа лига.  Алекса Мараш вкара попадението в 85-ата минута.

Страхотна възможност за Евгений Сердюк в 18-ата минута. Украинецът се измъкна от опеката на Конте и сам срещу Бернат не успя да вкара - вратарят спаси удара му.

Ехидже Укаки опита да разсее скуката с удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай рамката на ЦСКА 1948.

През първото полувреме и двата отбора играха предпазливо, като домакините имаха три чисти възможности. Гостите от Пловдив играят повече с топката, но с грешките си в подаванията създават предпоставки за контраатаки на ЦСКА 1948.

Половин час преди края на мача Душан Керкез смени нападателя си Трибуле, който бе обезличен от Бидунга в този мач. На мястото му се появява Алекса мараш.

В 71-ата минута резервата в тима на Ботев Алекса Мараш от намери мрежата зад Петър Маринов, но главният съдия Васил Минев отмени попадението заради засада. Повторенията показаха, че действително Ехидже Укаки е с малко зад бранителите в червено-бяло, преди нигериецът да намери черногорския нападател пред голлинията на ЦСКА 1948.

В 85-ата минута Ивелин Попов получи топката в средата на терена и разсече отбраната на домакините с ювелирно подаване към Алекса Мараш. Черногорският нападател се стрелна сам срещу вратаря и хладнокръвно опъна мрежата зад гърба му за 0:1.

ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 0:1

0:1  Алекса Мараш 84

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 10. Радослав Кирилов, 30. Кристофър Ачеампонг, 91. Райън Бидунга, 14. Теодор Иванов, 7. Талис, 25. Евгений Сердюк, 9. Бирсент Карагарен, 2. Джонатан Перейра, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов.

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Ханс Бернат, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле.

Източник: marica.bg