местоположение
възнаграждение

50 бягаха в кроса "Ванко Дяков", ето победителите

07 Септември, 16:28     0

Кметът на Община Хасково Станислав Дечев награди победителите в традиционния крос „Ванко Дяков“. Спортното събитие е част от празничната програма на Община Хасково по повод 8 септември- Ден на Хасково.Две специални награди бяха присъдени в тазгодишното издание на лекоатлетическата надпревара. Мерт Манолов беше отличен като най-малък участник, пробягал разстоянието от Димитровград до Хасково. Специална награда получи и Димо Маринов. Той е един от инициаторите за създаването на крос „Ванко Дяков“. Има основна заслуга за устойчивостта на състезанието и неговото провеждане през годините. Наградата беше присъдена и по повод 80-тата годишнина на известния хасковски атлет.

В днешното лекоатлетическо бягане от Димитровград до Хасково се включиха 51 атлети. До финала стигнаха 50 от тях, а победителите в отделните възрастови групи са: При мъжете категория „Елит“ третото място спечели Димитър Маринов, второто заслужи Гено Увардов, шампион е Мирослав Спасов. При жените до 35 години трета се класира Лиляна Георгиева, втора е Надежда Ангелова, първа до финала стигна Силвия Георгиева. Семейството на Ванко Дяков връчи специални награди за победителите при мъжете и жените. При юношите на трето място се класира Иван Иванов, втори е Красимир Ангелов, а първото място спечели Вили Вунов. При девойките шампион е Памела Ени. При жените над 35 години третото място спечели Десислава Дукова, второто е за Росица Белева, а победител е Таня Димитрова. Във възрастова група мъже 40-50 години на трето място се класира Ивайло Кирилов, на второ – Георги Георгиев, а първото място извоюва Иво Ванчев. При мъжете на възраст 50-60 години трети до финала стигна Димитър Стоев, второ място спечели Георги Димитров, а победител в кроса е Недялко Боруков. При ветераните над 60 години трети е Таньо Пачов, втори е Серьожа Кючуков, победител е Величко Димитров. При най-опитните над 70 години трето място спечели Ангел Бояджиев, второто е за Васил Николов, а победил е Петър Стоянов.  Традиционният лекоатлетически крос „Ванко Дяков“ се проведе за 38 път в Хасково. Състезанието е неизменна част от празниците на Хасково и носи името на изтъкнатия хасковски лекоатлет и треньор Ванко Дяков. Наградният фонд на кроса е 5200 лв., осигурени от Община Хасково.