местоположение
възнаграждение

Академик жени издържа една четвърт срещу Локо в София

27 Октомври, 08:18     0

Локомотив (София) победи Академик (Пловдив) със 77:62 (14:20, 24:9, 18:11, 21:22) в мач от третия кръг на шампионата при жените.

Гостите от Пловдив изиграха по-силна първа четвърт, след която имаха малка преднина, но Локо София направи страхотна серия в средата на втория период. Тогава резултатът бе изравнен при 26:26, а оттам домакините взеха инициативата и до края на полувремето вече водеха с 38:29.Ново 9:0 за Локомотив на старта на второто полувреме вече реши доста от нещата, като разликата скочи до 18 точки.

В началото на последната част Академик намали до 12 изоставането си, но повече не се доближи.

За Академик Каролина Кирилова реализира повече от половината актив - 32 точки (8 борби), 19 и 12 борби добави Анастасия Калева.

Борбата под коша за Академик бе равностойна на съперничките им, но пловдивчанки куцаха в завършващите подавания 12 срещу 28, а техническите грешкия бяха 31 срещу 20 за Локомотив.

В следващия кръг Монтана 2003 ще гостува на Академик (Пловдив) на 9 ноември.

Локомотив София - Академик Пловдив жени 77:62 (14:20, 24:9, 18:11, 21:22)

Локомотив София: 11. Ванеса Кокалова 19, 12. Елеонора Петкова 2, 10. Албена Соколова 12, 18. Теодора Големанска 9, 20. Ренета Димитрова 4 (2. Ина Димова 8, 8. Зорница Герасимова 4, 47. Деяна Станиславова 8, 17. Адриана Лазарова 7, 77. Натали Михайлова 2, 99. Ивана Славова, 4. Кристин Николова)

Академик Пловдив жени:  15. Анастасия Калева 19, 23. Каролина Кирилова 32, 1. Иглика Трамборджиева, 13. Маргарита Чипова 11, 8. Вяра Георгиева, (9. Александра Атанасова, 11. Далия Димитрова, 5. Андроники Талева, 12. София Казакова)/bgbasket.com