местоположение
възнаграждение

България - Салвадор 2:2! Успех за Радулов и пети решителен мач

16 Септември, 13:43     0

Илиян Радулов ознаменува с победа дебюта си за България в купа “Дейвис”. Доиграването на срещата от Световна група II за Купа "Дейвис" кортовете на ТК „Локомотив" в Пловдив отне точно 5 минути. Двубоят между Илиян Радулов и Хуан Карлос Фуентес  беше прекъснат вчера заради дъжд в четвъртата среща при резултат от 6:1, 5:2 за нашето момче. Така резултатът в мача е 2:2-

В решителната пета среща Янаки Милев ще играе срещу Марсело Аревало (шампион в мъжките двойки на "Ролан Гарос" през 2022 и 2024 година и полуфиналист при дуетите на Откритото първенство на САЩ по-рано през този месец). Двубоят започва в 13.45 часа.

България е в състав Пьотр Нестеров (21 г.), Янаки Милев (20 г.), Александър Донски (26 г.), Илиян Радулов (19 г.) и Иван Иванов (15 г.). Капитан на България е Валентин Димов, а Тихомир Грозданов е помощник треньор.

При победа България ще играе през февруари следващата година за изкачване в Световна група I. При загуба, пак през февруари 2025-а, ще трябва да премине през бараж за оставане в Световна група II.

DJ Мартен хванал златната рибка, но веднага я пуснал. "Я, чакай, а трите желания" - казала рибката. "Оф, добре, казвай кои песни искаш, ама да знаеш, че Бяла Роза и Луда по тебе ги нямам"