по ключова дума
местоположение
възнаграждение

Байер срещу Аталанта на финала в Лига Европа, Олимпиакос и Фиорентина ще спорят за трофея в Конференциите

10 Май, 00:29     0

Байер Леверкузен и Аталанта ще иглая на финала в Лига Европа. Тимът на Шаби Алонсо ще спори за трофея, след като отстрани Рома. „Аспирините“ завършиха наравно 2:2 срещу вълците на реванша на „Бай Арена“. Аспирините обаче продължават, тъй като спечериха първия двубой на „Олимпико“ с 2:0.

Аталанта се класира на финала в Лига Европа, след като победи Олимпик Марсилия с 3:0 в реванша от полуфиналите и отстрани французите с общ резултат 4:1. Адемола Луукман, Матео Руджери и Ел Билал Туре донесоха успеха на бергамаските у дома.

Олимпиакос и Фиорентина ще играят на финала в Лига на конференциите. Гръцкият тим се наложи с 2:0 над Астън Вила у дома на „Георгиос Караискакис“, след като бе спечелил на Вила парк с 4:2.

Големият герой за „червено-белите“ бе Аюб Ел Кааби, който отбеляза два гола в реванша и хеттрик в първия мач, като с общ 5 попадения се превърна в палач на европейския клубен шампион за 1982 г. Първото попадение падна в 10-ата минута след пас на Кини, а в 78-ата минута асистира вратарят Константинос Цолакис.