местоположение
възнаграждение

Челси разглоби "Чуковете", и на ВАР не видяха 100-процентова дузпа

21 Септември, 16:50     0

Челси разби Уест Хям с 3:0 като гост в първи мач от петия кръг на Висшата лига. На "Лондон Стейдиъм" "сините" започнаха вихрено и дръпнаха в резултата още в 4-та минута чрез Никълас Джаксън.

Четвърт час по-късно нападателят на Челси удвои резултата, а малко след почивката Коул Палмър оформи крайното 3:0.

В 30-мата минута имаше много спорно съдийско решение, като "чуковете" не получиха дузпа, въпреки че реферът Самюъл Барът вероятно трябваше да посочи бялата точка. Крисенсио Самървил падна в наказателното поле на Челси, след като бе задържан от Уесли Фофана, но дори след преглед на ситуацията в стаичката на ВАР, останаха сериозни съмнения, че бе взето правилно решение.​

„Решението на съдията да не отсъди дузпа за единоборството между Фофана и Съмървил беше прегледано и потвърдено от ВАР. Преценено е, че това не е достатъчно продължително задържане", пише в обяснението.

По този начин Челси записа трети успех от началото на сезона и се изкачи до второ място в класирането с 10 точки. "Чуковете" са на 14-та позиция с актив 4 точки.

- Обвиняеми, какво можете да добавите към защитата си? - Нищо, господин съдия! Всичките си пари вече ги дадох на адвоката.