местоположение
възнаграждение

"Дерби мадриленьо": Замериха Куртоа с боклук и запалки, заляха Хименес с бира

01 Октомври, 14:16     0

Мадридското дерби беше очаквано горещо. Магнитите за омразата бяха играчите на Реал Мадрид Винисиус и Тибо Куртоа. Тибо Куртоа получи торба с боклук в главата и десетина запалки по време на маридското дерби между неговия Реал и Атлетико, завършило 1:1.

Феновете на “дюшекчиите” не крият своята неприязън към белгиеца, макар че той игра три години за Атлетико и получи звезда в Алеята на славата до стадиона на мадридския клуб.

Всичко негативно започна, след като вратарят се премести в Реал от Челси, в лагера на заклетите врагове на „дюшекчиите“. Преди всяко дерби Тибо страда от тези, които особено не харесаха този негов трансфер.

Мачът в неделя на “Цивитас Метрополитано” не направи изключение.

По време на пряк свободен удар на Реал в 64-тата минута феновете на Атлетико викаха "Куртоа, умри!", записа камерата. Няколко секунди по-късно Винисиус центрира в наказателното поле. Едер Милитао взе топката и стреля към вратата - гол. Бразилецът веднага хукна към трибуните да празнува - феновете на домакините не харесаха толкова емоционално празнуване пред трибуната им.

След като Лос Бланкос отбелязаха гол, торбичка с боклук полетя от трибуната на феновете на Атлетико към Тибо Куртоа.  Белгиецът беше твърде щастлив от гола и го отпразнува, като се обърна към ултрасите на “дюшекчиите” зад него. Провокацията беше разбрана и боклукът полетя към него.

Старши треньорът на домакините Диего Симеоне, както и играчи Коке и Хосе Хименес се опитаха да успокоят своите фенове. Хименес, който е от доста време в клуба, общуваше с най-смелите ултраси, но в един момент те го заляха с нещо.

Треньорът на Атлетико дори успя да разговаря с Тибо Куртоа, за да го успокои.

И двата отбора се прибраха в съблекалните, докато теренът беше почистен и феновете малко се успокоиха. Играта беше подновена след повече от 10 минути.