местоположение
възнаграждение

ДОКОГА? Некадърни рефери "порязаха" Марица в Свиленград

24 Октомври, 23:12     0

Нелепи и неадекватни съдийски решения лишиха младия тим на Марица от две точки при гостуването им на Свиленград, завършило 2:2. Двубоят на Колодрума бе от 14 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Любопитното бе, че съдийската тройка, която бе от Пловдив лиши пловдивчани от заслужен успех.

В самото начало на мача Теодор Фърков пресече грешно подаване на вратаря на домакините и с удар от около 30 метра откри резултата.

В края на първата част реферите се изложиха яко, нещо, което задължително не би трябвало да убегне от окото на съдийския наблюдател Камена Георгиева.

Гол за Свиленград бе отменен, заради маркирана засада от асистента Иво Стойчев. Главния рефер Николай Запрянов се довери на колегата си и отмени гола. Последва меле между целия отбор на домакините и съдиите, което бе съпроводено от блъскане и грозни обиди, а резултатът от него бе зачитане на вече отменения гол и едва един жълт картон.

Пловдивчани намалиха темпото и още в 50. минута бяха наказани от Юлий Шекеров, който реализира за 2:1. Контузия на Джошуа Харис прекрои отбраната на маричани. В 80-та минута Емилео Макавеев, който бе влезнал в игра малко по-рано, получи тежка контузия и се наложи да напусне принудително, а Марица остана с човек по-малко поради липса на повече смени. В края на срещата, макар с човек по-малко на терена, "жълто-сините" стигнаха до изравнително попадение в 86-та минута. След комбинация топката достигна до Наско Христев, а той с удар в близкия ъгъл реализира за 2:2.

В допълнителното време груба съдийска грешка повлия на крайния резултат. Валери Домовчийски проби и на границата на наказателното поле намери Георги Трифонов, който с премерен удар покрай хвърлилия се на голлинията защитник отбеляза трето попадение за Марица. Наплашеният млад страничен рефер Стойчев бе изостанал, но отсъди засада, въпреки че на голлинията имаше играч на домакините, който я покриваше. Явната грешка бе подмината и от главния рефер, който не поправи своя колега, а малко след това наду свирката за край на мача.

Интересно, къде спят шефовете на Съдийската комисия в ЗС Пловдив? Кои са лекторите на тези рефери? Защо излизат толкова неподготвени? От какво се страхуват? Има ли кой да отговори на тези въпроси? Засега - не!

В класирането Марица дели седмото място със Саяна с по 21 точки. За жълто-сините следва двубой от турнира за Купата на АФЛ срещу Гигант (Съединение) следващата сряда.

МАРИЦА: Начев, Харис (Мицев), Пройчев, Михайлов, Спасов (Макавеев), Ив. Кръстев, Фърков (Христев), Димитров (Праматаров), Трифонов, Домовчийски, Алиев (Колев). РЕЗЕРВИ: Петков, Беломачев, Лютов, Сираков. Ст.треньор: Стойчо Драмов

Съдийски състав: главен съдия: Николай Запрянов -  Пловдив, асистент 1: Антоан Миленов - Пловдив, асистент 2: Иво Стойчев - Пловдив, 4-ти съдия: Любомир Александров - Харманли, делегат/наблюдател: Камена Георгиева - Пловдив

Източник: marica.bg