местоположение
възнаграждение

Голобрада Марица загуби леко в Ямбол

22 Септември, 09:11     0

Голобрада селекция на Марица загуби с 2:0 гостуването си на  Ямбол в мач от 8 кръг на Трета Лига, Югоичточна група, игран на стадион Тунджа в Ямбол.

От състава на "жшълто-синитие" отсъстваха Олджай Алиев, Петър Начев и Теодор Фърков,  преди мача защитникът Димитър Пройчев също се контузи. Титуляр в отбраната стана  мласокът Джошуа Харис, който за пръв път попадна в групата след завръщането си.

В игра за Марица бяха родените през 2006-та Наско Христев , Даниел Беломачев, Никола Кръстев, Ангел Пеев, Емилео Макавеев влязоха в игра, а като титуляри стартираха Георги Михайлов, Виктор Петков и Иван Кръстев , също набор 2006, както и Джошуа Харис от набор 2005.

През първата част домакините доминираха, като удариха греда . За пловдивчани удар на Георги Трифонов излезе в корнер над гредата след рикошет, а вратарят на домакините се справи с удар на Валери Домовчийски.

Домакините стигнаха до победата с голове през две минути след почивката. Първо в 69-та минута те отбелязаха след добре изпълнен пряк сводобен удар от Иван Тоша, а две минути по-късно  Патрик Владимиров удвои аванса на Ямбол.

Марица заема 5-то място в класирането с актив от 15 точки, колкото има и четвъртия Гигант (Съединение). На 28 септември, събота, "жълто-сините" са домакини на хасковския Саяна.

МАРИЦА: Виктор Петков, Атанас Ташолов, Джошуа Харис, Даниел Спасов (Никола Кръстев), Георги Михайлов (Даниел Беломачев), Александър Праматаров (Наско Христев), Иван Кръстев, Христиан Димитров (Емилео Макавеев), Филип Колев (Ангел Пеев), Георги Трифонов, Валери Домовчийск, РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Симеон Сираков, Красимир Лютов, Димитър Пройчев

Източник: marica.bg