местоположение
възнаграждение

Григор Димитров преодоля Алексей Попирин за осминафинал в Шанхай

08 Октомври, 12:33     0

Григор Димитров се класира за осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шахнай с награден фонд 9 милиона долара.

Поставеният под №9 в схемата българин победи със 7:6(5), 6:2 Алексей Попирин (Австралия). Срещата продължи 89 минути.

Това беше четвърти мач между двамата тенисисти, а резултатът вече е 2-2 успеха. Димитров пък успя да си върне на Попирин за драматичната загуба на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада). Тогава Григор пропусна три мачбола и отстъпи с 1:2 сета.

Днес първата част вървеше без точки за пробив до 6:5 гейма в полза на Димитров. Тогава той изпусна сетбол, а след това се стигна до тайбрек. Българинът поведе в него с 6-4 и спечели със 7-5 точки. Във втората част Димитров поведе с 4:0 и спечели с 6:2.

За място на четвъртфиналите Димитров ще играе срещу №65 в световната ранглиста Якуб Меншик. През месец април Григор отстъпи пред 19-годишния чех на Мастърс 1000 турнира в Мадрид. Това е и единствената среща между двамата.

През миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Шанхай, където загуби от Андрей Рубльов (Русия).