местоположение
възнаграждение

Григор стартира успешно в Стокхолм, Елизара Янева на финал в Испания на J300

18 Октомври, 09:12     0

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТП 250 в Стокхолм. Българинът победи французина Кантен Алис със 7-6 (1), 6-3 в мач, който продължи 100 минути. Димитров отрази три сетбола при 4-5, а после стигна до тайбрек, в който спечели със 7-1 точки. В последния гейм на втория сет родната ракета спечели категорично с гейм на нула.

На четвъртфиналите в петък, 18 октомври, Григор ще се изправи срещу Доминик Щрикер (Швейцария), който елиминира Матео Беретини от Италия.

Елизара Янева пък се класира за финала на двойки при девойките на турнир от категория J300 на ITF в Испания. Пловдивчанката и Мика Бухник (Израел), поставени под №1 в схемата, победиха на полуфиналите Мариела Там (Германия) и Неус Торнер Сенсано (Испания) с 6-3, 6-4.

В спор за титлата Янева и Бухник ще играят срещу вторите поставени в схемата чехкини Алена Ковачкова и Яна Ковачкова.