местоположение
възнаграждение

Карлос Алкарас триумфира в Пекин след драма срещу Яник Синер

02 Октомври, 17:16     0

Карлос Алкарас спечели по драматичен начин турнира от сериите ATP 500 в Пекин. Вторият в схемата испанец детронира миналогодишния носител на трофея и световен номер 1 Яник Синер след изключително драматичен и оспорван финал с 6-7 (6), 6-4, 7-6 (3). Срещата, която се превърна в истинска класика, приключи след близо три часа и половина, а двамата предложиха тенис от най-висока класа.

Алкарас натисна още в самото начало, като Синер трябваше да спасява три точки за пробив още в дебютния си сервис гейм. Закономерно шампионът от Ролан Гарос и Уимбълдън стигна първи до пробив в четвъртия гейм. Алкарас водеше с 5-2, но се пропука в деветия гейм и съперникът му върна брейка. Синер спаси сетбол при 5-6 и съдбата на откриващата част бе решена в тайбрек. В него драма не липсваше, като Алкарас дръпна с 6-4 точки, но Синер взе следващите четири, а с това и първия сет.

Във втория и двамата пропуснаха по две точки за пробив в средата на частта, преди номер 2 в схемата да пробие в деветия гейм. Алкарас не сбърка впоследствие на собствено подаване за равенство в сетовете. В решителния трети испанецът първи проби, но водачът в схемата не се предаде и възстанови паритета с рибрейк в осмия гейм. Отново тайбрек трябваше да реши победителя, като Синер започна много устремно и след два мини-пробива дръпна на бърза ръка с 3-0 точки. Това обаче се оказа и всичко от италианеца в този мач, след като Алкарас показа безмилостен тенис до края, за да вземе седем последователни точки, а с това и титлата.

Двамата завършиха с по 6 аса, като Алкарас направи един пробив повече от съперника – Синер спаси цели 12 от 15-те възможности пред опонента, но това не беше достатъчно за крайния успех. Алкарас бе по-агресивният от двамата на корта, записвайки 55 срещу 31 уинъра –непредизвиканите грешки също бяха в повече на сметката на испанеца – 59 на 46. Испанският талант спечели 25 от 34 разигравания при излизане на мрежата, или иначе казано 74%.

Така Алкарас триумфира в мач номер 10 между двамата и вече води с 6-4 в общия баланс. Испанецът е в серия от три поредни победи над световния номер 1 – Индиан Уелс, Ролан Гарос и сега в Пекин. Двамата ще насочат вниманието си сега към Мастърса в Шанхай, който вече започна. Синер ще играе във втори кръг с квалификанта Егор Герасимов или Таро Даниел от Япония, а Алкарас стартира с мач срещу представителя на домакините Дзюнчън Шан.