местоположение
възнаграждение

Левандовски е кралят на Ел Класико, засенчи Мбапе и Винисиус

27 Октомври, 01:00     0

Голът на Роберт Левандовски в началото на второто полувреме вдъхнови Барселона за знаменитата победа с 4:0 на "Сантяго Бернабеу", която изпрати каталунците шест точки напред в Ла Лига.

От самото начало беше ясно, че тактиката ще играе голяма роля в това дерби, като високата защитна линия на Ханси Флик улови играчите на домакините в засада седем пъти само в първите 30 минути. В сметката е и гол за Килиан Мбапе, който беше отменен. Подобен момент имаше и при 2:0 през втората част.

Левандовски елиминира капана на засадата 10 минути след началото на второто полувреме и прати топката в долния ъгъл извън обсега на Лунин. Той демонстрира инстинкта си на "хищник" само две минути по-късно, когато заби неудържим удар с глава в същия ъгъл. Това при положение, че  дотогава полякът беше предимно в периферията на мача. Гредата лиши поляка от неговия хеттрик, след пас от Рафиня. Малшансът нямаше голямо значение, след като Ямал вкара зашеметяващ трети и прокара една топка към Рафиня за четвъртото попадение.