местоположение
възнаграждение

Локо спечели градското дерби срещу Ботев с два гола на Петър Андреев

24 Април, 19:15     0

Локомотив спечели градското дерби срещу Ботев при дублиращите отбори с 2:0 в отложен мач от отложен мач от 28-я кръг на Югоизточната В група, който се игра на централния терен на Лаута. Така черно-белите за втори път в рамките на сезона надиграха канарчетата. Герой на днешния мач стана Петър Андреев, който вкара и двата гола за домакините.

Още от самото начало домакините наложиха тотално превъзходство и само отличните изяви на вратаря Денис Русев опазиха мрежата му суха в първия половин час. В 33-ата минута обаче Андреев откри с глава след центриране отляво.

В края на полувремето вратарят на Локо Даниел Амбарцумян със страхотно спасяване предотврати изравняване.

Второто полувреме стартира равностойно, но в 53-ата минута Иво Казаков от състава на Ботев бе изгонен с директен червен картон за груба игра.

10 минути по-късно домакините стигнаха до втори гол, който бе копие на първото попадение. Центриране към наказателното поле намери непокрития Петър Андреев, който овладя и от малкото наказателно поле реализира втория си гол - 2:0.

Последва нов шанс за "черно-белите", но опасен диагонален удар не намери целта. В 80-ата минута "жълто-черните" имаха две възможности за гол, но и двете бяха пропуснати.

В 83-ата минута гредата спаси канарчетата след удар по земя на Иван Михайлов. Секунди по-късно Емил Найденов от състава на Ботев се озова на добра позиция, но не успя да отправи удар.

Локомотив: Даниел Амбарцумян, Видол Сейменски (к), Борислав Дончев, Мартин Хайдаров, Пламен Петров, Васил Църцев, Иван Узунов, Божидар Костадинов, Кръстьо Банев, Даниел Маджаров, Петър Андреев

Ботев: Дениз Русев, Георги Кущинаров, Йордан Айвазов, Костадин Татаров, Мирослав Георгиев, Бисер Бонев, Димитър Диклиев, Станислав Работов (к), Габриел Златанов, Велиян Видолов, Иво Казаков