местоположение
възнаграждение

Марица Пловдив надделя класически над адашите от Милево

09 Октомври, 23:02     0

Марица победи с 3:0 асашите си от Милево в среща от междинния 11-ти кръг на първенството в Трета лига - Югоизточна група, играна на стадиона в “Кършияка”.

Мачът започна много добре за домакините, които още в 3-та минута вкараха чрез Атанас Ташолов след изпълнение на ъглов удар. В 40-ата минута Александър Праматаров удвои преднината на “жълто-сините” с хубав удар от фаул.

През втората част играчите на Марица Пловдив създадоха доста положения, като двете най-чисти бяха в края на двубоя. В 85-та минута Димитър Пройчев с глава прати топката на сантиметри встрани от целта след центрираме от корнер. Ангел Пеев не успя да отбележи също с глава сред подаване на завърналия се на терена след контузия Олджай Алиев.

Гостите от Милево създадоха една опасност през втората част.

В продължението на мача Георги Трифонов реализира трето попадение за пловдивчани, оформяйки крайния резултат.

Марица Пловдив заема 4-то място в класирането с актив от 20 точки.

За Марица Пловдив предстои двубой от турнира за Купата на България в неделя. Съперник е един от водещите отбори във Втора лига - Беласица. Мачът е от 15 часа, на стадион “Марица” в Пловдив. Шампионатният двубой от 12-ти кръг срещу Локомотив II (Пловдив) е отложен.

МАРИЦА ПЛОВДИВ: Начев, Ташолов, Харис, Спасов, Михайлов, Димитров (Сираков), Ив. Кръстев (Пройчев), Фърков (Христев), Колев (Алиев), Праматаров (Пеев), Трифонов, Домовчийски. РЕЗЕРВИ: Петков, Беломачев, Мицев, Н. Кръстев. Ст.треньор: Стойчо Драмов

Източник: marica.bg