местоположение
възнаграждение

България - Люксембург 0:0, много ритане, малко футбол

12 Октомври, 21:00     0

България и Люксембург завършиха 0:0  мача помежду им от Лига на нациите, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

При загрявката на Люксембург чимове бяха изровени, та се наложи техните треньори да ги натъпкват обратно.

Трио Сопрано изпълни химните на България и Люксембург преди старта на двубоя.

Мачът започна под акомпанимента на "Сърце, душа за България" от трибуните. Феновете пробват мексиканска вълна с трибагреник.

Пета минута и жълт картон на Алекс Колев за удар без топка срещу съперник.

Филип Кръстев изпусна страхотно положение. Преодоля вратаря Морис отдясно е стреля към вратата, вместо да подаде на свободните Десподов и Колев. Защитник изчисти удара му в 15-ата минута.

25 минути мачът се развива по сценария на гостите. Те владеят повече топката и имат по-опасни атаки.

Дик Карлсон бе близо до гол в 59-ата минута. Ударът му с глава обаче прати топката на сантиметри над напречната греда.

Кметът на Пловдив Костадин Димитров гледа мача в една ложа с шефа на БФС  Георги Иванов.

В 68-ата минута Кирил Десподов стреля от пряк свободин удар, но вратарят Морис изби топката в корнер.

България - Люксембург 0:0

България: Димитър Митов, Виктор Попов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Фабиан Нюрнбергер, Георги Костадинов, Валентин Антов, Филип Кръстев, Кирил Десподов, Александър Колев, Радослав Кирилов.

Люксембург: 1. Антони Морис, 18. Лорен Янс, 14. Сеид Корач, 13. Дирк Карлсон, 17. Мика Пинто, 8. Кристофър Мартинс, 9. Данел Синани, 19. Матиас Олесен, 16. Леандро Барейро, 4. Флориан Бохнерт, 5. Алесио Курчи.