по ключова дума
местоположение
възнаграждение

Младежите дадоха як отпор на Германия, но загубиха с 1:2, Никола Илиев вкара за България

11 Октомври, 22:11     0

Младежкият национален отбор на България загуби от Германия  с 1:2 в предпоследен мач от квалификациите за Европейското първенство в Словакия догодина. Максимилиан Байер даде аванс на домакините на „Янсщадион“ в Регенсбург в 9-ата минута. Българите обаче се окопитиха и успяха да изравнят чрез Никола Илиев. В 36-ата минута нападателят на Ботев Пловдив се възползва от хитър пас на юношата на канарчетата Станислав Шопов и с топовен шут опъна мрежана на домакините

Успехът за Бундестима дойде, след като Ник Волтемаде вкара победния гол в 65-ата минута от дузпа. Борислав Рупанов посегна с крак към играч на германците, който се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. Ситуацията бе преразгледа с ВАР, но съдията не промени решението си, въпреки че имаше основания да го направи. Волтемаде безпроблемно реализира от бялата точка и донесе победата за домакините.

Германия U21 остава първи в крайното класиране с актив от 25 точки, докато България U21 завършва на 3-о място с 12 точки, с девет по-малко от втория Полша.

-Чудя се, дали да ходя за гъби, дали почна сезона? - Звънни в болницата и ги питай?