местоположение
възнаграждение

Пловдивчанин с квота в гребането за Олимпиадата

28 Април, 15:46     0

България ще има още един състезател в гребането Олимпийските игри в Париж това лято. Кристиян Василев си спечели място в олимпийската регата по академично гребане.

32-годишният пловдивчанин завърши на второ място на скиф във финала на квалификацията в Сегед (Унг), което се провежда успоредно с Европейското първенство.

Пред него остана само представителят на Сърбия Николай Пименов, преминал 2000 м за 7:33.32 мин. Василев изостана на 2.11 сек., а в тройката влезе още белгиецът Тим Брис (+6.05 сек). Именно първите трима в надпреварата се поздравиха с квота за Игрите във френската столица.

Страната ни вече имаше една квота в гребането, завоювана на скиф жени от Десислава Ангелова.