местоположение
възнаграждение

Секунда невнимание на Там и край на серията на Ботев от победи навън

23 Септември, 22:28     0

Секунда невнимание на защитника на Ботев Йонас Там коства трите точки в гостуването на Арда в Кърджали. Бранителят не успя да овладее добре топката и това стана причина Арда да отбележи единствения гол в мача. Негов автор бе Иван Тилев в 59-ата минута. За капак Там бе изгонен за  грубо влизане с бутоните в краката на противников състезател.

Иначе мачът бе изцяло за Ботев. "Жълто-черните" отправиха 11 удара към вратата срещу 4 за съперниците си, изпълниха 13 корнера, а Арда само 2.

Страхотен шанс се откри за канарчетата още в 3-ата минута. Ехидже Укаки тръгна на скорост от центъра като премина двама играчи на домакините, но вратарят Анатоли Господинов успя да избие удара му.

В 11-ата минута Ботев пропусна втора златна възможност за гол. Вини Трибуле бе намерен абсолютно непокрит на границата на вратарското поле. Неговият удар с глава обаче не бе добре насочен и Господинов отново спаси.

Вратарят Господинов с изумителен рефлекс изби удар с глава отблизо на Трибуле в 41-ата минута.

ГОООЛ за Арда! След изключителна грешка на Йонас Там, който отигра нескопосано и позволи на Офор да ми отнеме топката. Коженото кълбо поппадна в Иван Тилев, който се озова очи в очи с Бернат и реализира с мощен шут за 1:0

Кошмарът за Ботев за Ботев продължи и след гола във вратата на Бернат. Сгрешилият фатално за попадението на Арда Йонас Там е изгонен с директен червен картон. Главният рефер Драгомир Драганов получи сигнал от свотие ВАР асистенти, че при борбата за топката с Чинонсо Офор, Там играе много грубо и влиза с бутоните в крака на своя противник. Самият Драганов прегледа положението и вдигна директен червен картон на защитника.

Арда - Ботев Пловдив 1:0

Арда: 1. Анатолий Господинов - (К), 2. Густаво Каскардо,  8. Йозгюр Аксака, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков, 19. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат - 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 17. Николай Минков - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 88. Ален Корошеч, 91. Вини Трибуле

Резерви: 32. Матвей Игонен, 21. Никола Илиев, 30. Кристиан Каси, 41. Дамян Йорданов, 42. Ивайло Видев, 43. Габриел Златанов, 77. Борислав Маринов, 79. Атанас Чернев, 99. Алекса Мараш

Старши треньор: Душан Керкез

Съдия: Драгомир Драганов