местоположение
възнаграждение

Шест минути не достигнаха на Локомотив Пловдив за точка в Разград

06 Октомври, 22:15     0

С гол шест минути пред края Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) в днешния късен мач от 11-ия кръг на Първа лига. Джонатан Рик бе точен за шампионите.

Всичко интересно в мача се случи след почивката. Локомотив отправи първия си удар в мача в 58-ата минута чрез Оливер Кандем, който стреля от дистанция, топката прелетя покрай лявата греда на вратата на Лудогорец.

В 75-ата минута Кайо Видал центрира към Ивайло Чочев, който засече топката с глава в гредата.

Така се стигна до попадението на Рик, три минути преди края. Футболистът направи индивидуален пробив към центъра на терена, след което шутира от дистанция и този път Мартин Луков допусна топката да премине зад гърба му.

Малко след това "черно-белите" пропуснаха отлична възможност да изравнят, тъй като Кристиян Пешов беше оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му не намери целта.

В добавеното време на срещата Рик Джонатан се откъсна сам срещу Луков, но този път стреля покрай вратата. В 94-тата минута удар на Рик се отклони във футболист на Локомотив и срещна страничната греда.

Играчите на Лудогорец доминираха в мача - 9:0 при корнерите и 21:3 при ударитге.

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 14. Дени Групер, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 23. Дерой Дуарте, 6. Якуб Пьотровски (к), 7. Рик Джонатан , 20. Агибу Камара, 77. Ерик Маркус, 9. Квадво ДуаРезерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 11. Кайо Видал, 12. Руан Круз, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 30. Педро Нареси, 82. Иван Йорданов, 90. Спас ДелевТреньор: Игор Йовичевич

ЛОКОМОТИВ (Пд): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков , 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев , 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев (к), 17. Николас Пенев, 9. Хуан ПереаРезерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков, 12. Ефе Али, 16. Кристиян ПешовТреньор: Любослав Пенев Разград, "Хювефарма Арена"Съдия: Красен ГеоргиевВАР: Драгомир Драганов