местоположение
възнаграждение

Златен Великден за родната художествена гимнастика

05 Май, 16:51     0

Ансамбълът ни по художествена гимнастика завоюва злато и бронз в днешните финали от първата Европейска купа, която се провежда в Баку, Азербайджан.

Момичетата в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева спечели първо бронзово отличие на 5 обръча. Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева бяха оценени с 37.750 (D. 21.600; A. 8.400; E. 7.750). Златото отиде за гимнастичките на Израел с 38.950, а на трета позиция остана отборът на Италия с 38.050 точки.

След това "перлите" ни се представиха великолепно и закономерно триумфираха на 3 ленти + 2 топки с оценка 33.900. Със среброто се окичиха италианките с 33.700, а бронзът бе за домакините от Азербайджан с оценка 29.950.

По-рано днес във финалите на отделните уреди в индивидуалното Боряна Калейн завоюва два златни медала на топка и лента и бронз на обръч, а Стилияна Николова добави още едно злато след това при "Крос битките" вчера, триумфирайки на бухалки.

По-рано българският състезател Крис Йорданов спечели два златни медала от международния турнир по скокове във вода в Берген (Норвегия).
Възпитаникът на Георги Чобанов бе над всички в дисциплините 3 метра трамплин и кула, като и на двете постави нови най-добри постижения в 22-годишната история на състезанието. На кула Йорданов, който участва във възрастова група 12-13 години, завърши с резултат от 324.35 точки, а на трамплин получи 356.60 точки.

В турнира участваха 176 спортисти от 18 държави.