местоположение
възнаграждение

Боксовият шампион Венко Павлов спечели квота за Европейското по канадска борба

08 Април, 14:18     0

Квота за Европейското първенство по канадска борба спечели 20-годишният димитровградчанин Венко Павлов - Страшния. На първенството в Лясковец той взе сребро при премерването на сили с дясната ръка, е преди това стана трети с лява ръка в тежката категория до 21 г.

На турнира в зала "Никола Петров" се включиха над 100 състезатели. Сред тях бяха световни и европейски шампиони, включително и гости от силната грузинска школа.

През 2022 г. като състезател на боксовия клуб "Спартак" - Димитровград Венко спечели титлата по бокс в категория 92 кг на Държавното лично отборно първенство за младежи в Горна Оряховица.

Младият талант има и титла в леката атлетика. Преди 4 години той стана шампион в хвърлянето на диск за 16-годишни. Тогава се състезаваше за пловдивското спортно училище "Васил Левски". Впоследствие Венко се върна в родния си край и завърши хасковското спортно училище "Стефан Караджа".

Сега талантливият спортист работи във фабрика за климатична техника в Димитровград.

Неговата сестра Анабела също има силни спортни изяви. Както и брат си, Павлова дойде от пловдивското спортно училище "Васил Левски" в хасковското "Стефан Караджа". Тя завърши с отличие. В началото на юли 2021 година Ани също излезе на ринга. С екипа на боксовия клуб "Спартак" тя стана вицешампионка в категория 69 кг на държавното лично отборно първенство за девойки.